Czwartek, 27 listopad 2014 rok
Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek
informator INFORMATOR kontakt KONTAKT mapa MAPA katalog firm KATALOG FIRM ogłoszenia OGŁOSZENIA galerie GALERIE informacje INFORMACJE
REKLAMA
REKLAMA
Propozycja na czwartkowy wieczór
Spotkanie
Koncert muzyki bałkańskiej w wykonaniu Pawla Suleja i Macieja Szuksztula odbędzie się już jutro (czwartek) (22.08) o godzinie 19.00 na skwerze przy fontannie.

„Europejskie spotkania przy fontannie” to cykl czterech koncertów przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, zróżnicowanych tematycznie tak, aby każdy mógł w programie koncertów znaleźć coś interesującego.

W najbliższy czwartek ( 22.08) o godzinie 19.00 Miejski Ośrodek kultury w Siedlcach zaprasza na kolejne spotkanie przy fontannie, tym razem będzie to koncert muzyki bałkańskiej w wykonaniu Pawła Suleja i Macieja Szuksztula.

W programie koncertu usłyszymy utwory autorstwa G. Dinicu, W. Siemionowa, V. Montiego, pieśni macedońskie, serbskie w aranżacjach na skrzypce i akordeon.


Paweł Sulej
– akordeonista, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W czasie wieloletniej edukacji artystycznej kształcił się pod kierunkiem wybitnych pedagogów, artystów - mistrzów akordeonu. Jest laureatem konkursów akordeonowych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej, regionalnej. Koncertował w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej (nowojorska Carnegie Hall), we Włoszech, na Litwie, w Arabii Saudyjskiej oraz w wielu miastach Polski. Obecnie prowadzi klasę akordeonu w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach.

Maciej Szuksztul – pochodzi z trójmiasta. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego. Współpracował z trójmiejskimi zespołami kameralnymi i orkiestrami symfonicznymi , oraz muzykami trójmiejskiej sceny rozrywkowej. Koncertował w krajach Europy, a z kwartetem Pomerania
w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Z kaszubskim zespołem rockowym CHËCZ nagrał płytę i koncertował
w Polsce i Skandynawii. Obecnie mieszka w Łukowie. Od 2005 roku jest nauczycielem klas skrzypiec
w Państwowej Szkole Muzycznej w Łukowie oraz Państwowej Szkole Muzycznej w Radzyniu Podlaskim.

Data publikacji: 2013-08-21, , , 08:35
Autor: I.I
REKLAMA
Dodaj komentarz
Treść:
Nick:
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
POLECAMY
REKLAMA
BRAK OGŁOSZEŃ
Partnerzy